Výhodné refinancování hypotéky

Jak ušetřit na již splácené hypotéce? Ano, je to refinancování hypotéky. Vždy je ale třeba zvážit, zda počkat na období fixace nebo refinancovat i mimo fixaci. S námi získáte propočet pro oba případy a záleží na Vás, jak se rozhodnete.

Kdy řešit refinancování hypotéky?

Připravit se můžete dopředu až na 1 rok. Jak? Pro bezproblémové a výhodnější refinancování hypotéky je třeba dodržet několik základních podmínek, pomocí kterých Vám nehrozí komplikace v jiné bance nebo navýšení úrokové sazby. Již několikrát sice úroková sazba hypoték klesla až na tzv. dno. V srpnu 2015 ale opět začaly úroky u hypoték narůstat. Očekávaný vývoj předpokládá postupný nárůst úrokových sazeb. Dalším faktorem je plánovaný zásah ČNB do podmínek hypoték s omezením hypoték na 100% částky.

 

Proč je výhodné refinancování hypotéky?

Protože nejen ušetříte, ale také můžete získat další peníze pro rekonstrukci nebo konsolidaci úvěrů a kreditních karet. Ano, při refinancování hypoték se totiž nejen snižuje úroková sazba a tím i výše splátky, ale právě tento rozdíl ve splátce Vám může zajistit další peníze, které můžete použít. Není to podmínkou, ale jestli jste si během doby splácení pořídili jiné úvěry a půjčky, můžete se jich takto zbavit. Peníze lze použít i na drobné rekonstrukce nebo dostavby.